Strategi
augusti 14 2023

Jag har harbetat som konsult i 1 år, men det känns som tre år.
Det bästa med att vara konsult är den ständiga variationen som man får och möjligheten att göra livet lättare för sina kunder, samt den otroliga takten som man lär sig saker.
Den största utmaningen är att plattformarna utvecklas i en otrolig snabb takt och man behöver lägga ner tid på att sen lära sig och det senaste och nya uppdateringar. Som t.ex Salesforce summer release som kom ut innan sommaren.
Det är ett bra sätt att få testa olika saker och se vad man faktiskt tycker är roligt med varierande uppgifter. Man får även arbeta med sjukt kompetenta kollegor och personer från sitt egna företag och ute hos kunderna.
Just nu så har jag det väldigt kul med mina kunder och älskar att arbeta tillsammans med dom på en daglig basis.
Är du nyfiken? Boka ett möte med en av våra experter så berättar vi mer.